18.9.2026 18:57
Abraham Wetterin tie 8 B 26
74 m2
1 359 €/kk
3h+k+s+lasitettu parv, Kerrostalo, Helsinki, Herttoniemi — Heti vapaa
1/32
Asunnon kuvat
3h+k+s+lasitettu parv, Kerrostalo, Helsinki, Herttoniemi — Heti vapaa
Vuokra 1 359 €/kk
Koko 74 m2
-
100 Mbit/s netti
-
Hissi
-
Irtaimistovarasto
-
Lemmikit tervetulleita
-
Oma parveke
-
Oma sauna
-
Pesutupa
-
Sähköautopaikkoja
-
Taloyhtiösauna
Ihana koti, jossa ilahduttaa mm. upealle sisäpihalle suuntautuva lasitettu parveke, pohjaratkaisu, vaaleat pinnat, uusi induktioliesi, vaatehuone ja oma sauna. Mallihuoneistokuvista näkee hyvin huoneistossa käytettyjä pintamateriaaleja ja värimaailmaa.
Tämä viihtyisä kuuden asuintalon kortteli on valmistunut vuonna 2013. Kurkkaa kohdetta ja sijaintia tarkemmin: https://vimeo.com/866371205?share=copy.
Laadukkaiden kotien pintamateriaaleihin on kiinnitetty huomiota. Kohteesta löytyy lämmin autohalli, pesutupa, kuivaushuone, huoneistokohtaiset irtaimistovarastot sekä yhteisvarastot urheiluvälineille ja lastenvaunuille. Rakennuksissa on myös omat saunatilat. Kerhohuoneita on kaksi ja toisesta on tällä hetkellä biljardi- ja pöytätennispöytä yhteisiin pelihetkiin. Taloyhtiö tarjoaa asukkailleen toistaiseksi maksuttoman 100 Mbit/s nettiyhteyden.
Asuintalojen keskelle muodostuu suojaisa sisäpiha, jonka turvallisuuteen, toimivuuteen ja viihtyvyyteen on kiinnitetty paljon huomiota. Vehreä piha tarjoaa paljon virikkeitä lapsille ja houkuttelee aikuiset viihtymään.
Arjen palvelut löytyvät läheltä. Harrastus- ja ulkoilumahdollisuudet ovat yhteisöllisessä Herttoniemessä omaa luokkaansa. Alue kehittyy ja liikuntapalvelut paranevat, sillä Herttoniemen kartanon viereen rakentuu uusi harjoitusjäähalli. Kodin vieressä on mm. Roihuvuoren liikuntapuisto, Kirsikkapuisto ja Herttoniemen kartanon puisto. Tuorinniemen uimaranta on lähellä ja pienen matkan päässä Kivinokan laaja viher- ja metsäalue sekä ihana Herttoniemen siirtolapuutarha.
Liikkuminen sujuu helposti myös julkisella liikenteellä, sillä lähin bussipysäkki sijaitsee kohteen edessä ja metroasemalle on alle kilometri. Metro vie Helsingin keskustaan kymmenessä ja Itikseen neljässä minuutissa.
Tämä kiinteistö on kiinteistösähkön käytöltään täysin hiilineutraali. Kiinteistön käyttämä sähkö on tuotettu 100 % uusiutuvista energialähteistä, pääosin kotimaisella tuulivoimalla 1.1.2023 alkaen.
Kiinnostuitko? Jätä hakemus heti!
Esittelemme asuntoja vain hakemusten perusteella valituille hakijoille.
Kiinnostuitko?
Tee hakemus heti!
Se on helppoa. Hakemuksella et vielä sitoudu mihinkään.
Tee asuntohakemusAsunnon tiedot
| Osoite: | Abraham Wetterin tie 8 B 26 |
|---|---|
| Tyyppi: | Kerrostalo |
| Rakennusvuosi: | 2013 |
| Huoneistotyyppi: | 3h+k+s+lasitettu parv |
| Pinta-ala: | 74 m2 |
| Huoneiden lukumäärä: | kolmio |
| Kerros: | 1. |
| Autopaikka: | 73,50 €/kk lämpimässä autohallissa |
| Sähkö: | ei sisälly vuokraan |
| Yleiskunto: | hyvä |
| Vapautumispäivä: | Heti vapaa |
|---|---|
| Vuokrasopimus: | toistaiseksi voimassaoleva |
| Vuokra: | 1 359 €/kk |
| Vakuus: | 0 € |
| Vesimaksu: | 28 €/hlö/kk ennakkomaksu, tasaus kulutuksen mukaan |
| Lemmikit sallittu: | kyllä |
| Tupakointi sallittu: | ei |
| Vuokravastaava: | Keva Kodit / Kiinteistö-Tahkola (ark. klo 10-15) kodit@keva.fi 020 7488 200 Keva www.keva.fi |
| Tilat ja varustelu: | oma sauna parveke/terassi |
|---|---|
| Asuntoon kuuluu: | sälekaihtimet |
| Tietoliikenneyhteydet: | kaapeli-tv-liitäntä |
| Julkisivu: | tiili |
| Keittiön tyyppi: | keittiö |
| Keittiön varusteet: | astianpesukone liesituuletin |
| Liesi: | induktioliesi |
| Jääkaappi ja pakastin: | jääkaappi/pakastin |
| Keittiön seinät: | maalattu |
| Keittiön lattia: | laminaatti |
| Olohuoneen seinät: | maalattu |
|---|---|
| Olohuoneen lattia: | laminaatti |
| WC:n seinät: | laatta |
| WC:n lattia: | laatta |
| WC:n ja pesutilojen varustelu: | pesukoneliitäntä suihku wc |
| WC-lukumäärä: | 1 |
| Saunan seinät: | paneeli |
| Saunan lattia: | laatta |
| Yhtiö: | Kiinteistö Oy Abraham Wetterintie 6 |
|---|---|
| Kerrokset: | 5 |
| Tilat ja varustelu: | 100 M nettiyhteys hissi kaapeli-tv kellarikomero kuivaushuone pesutupa sähköauton latausmahdollisuus taloyhtiössä sauna urheiluvälinevarasto |
| Liikenneyhteydet: | Bussipysäkki talon edessä, Herttoniemen metroasemalle n. 800 metriä. |
| Palvelut: | Herttoniemen keskuksen ja mm. kauppakeskus Hertsin palvelut 10 min kävelymatkan päässä. |
| Koneellinen ilmanvaihto: | Kyllä |
|---|---|
| Lämmitystapa: | kaukolämpö |
| Energialuokka: | D |
| Parkkipaikkojen lukumäärä: | 224 kpl. Lämpimän autohallin maksimi ajokorkeus on 2,2 metriä. |
| Hissi: | Kyllä |
| Lisätietoja: | Lastenvaunuvarasto ja kaksi kerhohuonetta, joissa toisessa biljardipöytä. |
| Energiatodistus: | Avaa energiatodistus |
|---|
Huomasithan nämäkin vapaat kodit
-
Terassi ja parveke
Helsinki, Herttoniemi
Abraham Wetterin tie 8 B 43
-
Helsinki, Herttoniemi
Abraham Wetterin tie 10 A 5
-
Senioriasuntoja
Helsinki, Herttoniemi
Abraham Wetterin tie 16 B 29
-
Helsinki, Herttoniemi
Sorvaajankatu 3 C 45
-
Helsinki, Herttoniemi
Abraham Wetterin tie 14 D 60
-
Helsinki, Herttoniemi
Sorvaajankatu 1 C 35