01/08/2025
R A 47 - Rauhankatu 5 A 47 - Keva Asunnot
Logo

Keva Kodit - Kivoja koteja

Rauhankatu 5 A 47 - R A 47

68.5 m2, 920 €/kk, 3h+k+s+lasitettu parv, kerrostalo, Lahti, Keskusta

Lahden keskustassa sijaitseva talo on rauhallinen ja lapsiystävällinen. Rakennuksen kattoterassilla on oleskelupiha, jossa viihtyvät niin lapset kuin aikuiset. Taloyhtiö tarjoaa asukkailleen toistaiseksi maksuttoman 100 Mbit/s nettiyhteyden.

Radiomäen liikunta-alue on lähellä. Täällä asut kävelymatkan päässä kaikista Lahden keskustan monipuolisista palveluista. Käden ulottuvillasi on runsaasti kulttuuri-, liikunta-, urheilu- ja ulkoilumahdollisuuksia.

Kaikki Keva Kodit kuuluvat Green homes -verkostoon. Green homes -kiinteistöt ovat sitoutuneet energiankäytön ilmastovaikutusten nollaamiseen 2030 mennessä sekä energiatehokkuuden parantamiseen yhteistyössä vuokralaisten kanssa.

Tämä kiinteistö on kiinteistösähkön käytöltään täysin hiilineutraali. Kiinteistön käyttämä sähkö on tuotettu 100 % uusiutuvista energialähteistä, pääosin kotimaisella tuulivoimalla 1.1.2023 alkaen.

Kiinnostuitko? Jätä hakemus heti! Esittelemme asuntoja vain hakemusten perusteella valituille hakijoille.

01/08/2025
R A 47 - Rauhankatu 5 A 47 - Keva Asunnot

Perustiedot

Osoite: Rauhankatu 5 A 47
Tyyppi:kerrostalo
Rakennusvuosi: 2000
Huoneistotyyppi: 3h+k+s+lasitettu parv
Pinta-ala: 68.5 m2
Huoneiden lukumäärä:3 huonetta
Kerros: 4. kerros
Autopaikka: autohalli 46,00 €/kk, katospaikka 29,00 €/kk, pihapaikka 19,00 €/kk
Auton säilytys:autokatos, autopaikka ja sähköpistoke, autopaikka
Sähkö: Ei sisälly vuokraan. Vuokralainen tekee oman sähkösopimuksen valitsemansa energiayhtiön kanssa.
Yleiskunto:hyvä
Vapautumispäivä:Heti vapaa
Vuokrasopimus:toistaiseksi voimassaoleva
Vuokra: 920 €/kk
Vakuus: 0 €
Vesimaksu: 26 €/hlö/kk
Lemmikit sallittu: kyllä
Tupakointi sallittu: ei
Vuokravastaava: Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy
040 158 0999
[email protected]
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy

Taloyhtiö

Yhtiö: Kiinteistö Oy Lahden Rauhankatu 5
Kerrokset: 6
Tilat ja varustelu:parveke tai terassi, pesutupa, kuivaushuone, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv, hissi
Liikenneyhteydet: Lahden juna-asemalle 1 km.
Palvelut: Kaikki keskustan palvelut muutaman sadan metrin päässä. Kauppakeskus Trioon 700 metriä.
Lämmitystapa:kaukolämpö
Energialuokka: F2014
Hissi:kyllä